Σε ρυθμούς ανόδου ο ΑΟ Λουτρακίου 2-0 το Σπαθοβούνιο. Νίκη για τον 3ο Ολυμπιακό στην Αναγέννηση με 2-0.

Σ.Σ. Άμα έχουν καλούς αντιπροέδρους οι ομάδες, πετάνε....
Ένα ημίχρονο σχεδόν χρειάστηκαν οι οράνιε για να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Σπαθοβουνίου και να φτάσουν εύκολα σε άλλη μια νίκη. Οι οράνιε ήταν καταιγιστικοί σε αυτό το διάστημα χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να σημειώσουν και άλλα τέρματα.
Με την έναρξη του αγώνα οι παίκτες του κ. Μεσολόγγη «στρίμωξαν» τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους και κάθε επιθετική ενέργεια που δημιουργούσαν «μύριζε» γκολ.
Στο 27ο μόλις δευτερόλεπτο, ο Αποστολάκης έκανε το γύρισμα στη μικρή περιοχή , η μπάλα
πέρασε από τον Χρυσαφίδη με τον Δημάκη από κοντά να πλασάρει πάνω από τα δοκάρια του Καραμήτου.
Στο 6ο λεπτό, ο Τσώκος «τσίμπησε» τη μπάλα από τον Δημαράκη (εδώ υπάρχει χέρι-πέναλτι του αμυντικού των φιλοξενούμενων) και βρέθηκε απέναντι από τον Καραμήτο αλλά το σουτ του 17χρονου αμυντικού των οράνιε πέρασε άουτ.
Στο 7ο λεπτό, ο Μίχας έκανε τη σέντρα, ο Χρυσαφίδης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ στον Χρυσούλα. Μια απόφαση που σηκώνει συζήτηση.
Στο 9ο λεπτό, ο Μούτσος εκτέλεσε με πάσα ένα φάουλ από τα πλάγια στον Γόγολα αλλά το σουτ εκτός περιοχής του επιθετικού των φιλοξενούμενων δεν ανησύχησε τον Μητσόπουλο που παρακολουθούσε την πορεία της μπάλας.
Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό με αυτογκόλ του Μιχαλόπουλου μετά από σέντρα του Μίχα και προσπάθεια του Χρυσαφίδη. Ο επιθετικός των οράνιε ακούμπησε ελάχιστα τη μπάλα με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να τη βρίσκει στο βηματισμό του και να τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.
Στο 11ο λεπτό, μια εξαιρετική συνεργασία Ζερβού και Αποστολάκη και το σουτ του τελευταίου εξουδετερώθηκε από τον Καραμήτο που έπεσε στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.
Στο 12ο λεπτό, το σουτ του Μίχα εκτός περιοχής σταμάτησε στον Καραμήτο.
Στο 14ο λεπτό, ο Μίχας με εκτέλεση κόρνερ θα φέρει τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Χατζηνικολής με διπλή προσπάθεια δεν θα καταφέρει από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 17ο λεπτό, οι Χρυσαφίδης και Δημάκης συνεργάστηκαν ιδανικά με τον 17χρονο επιθετικό να «σερβίρει» στον Σουσούνη, ο οποίος με κοντινή καρφωτή κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια στον Καραμήτο και έκανε το 2-0.
Στο 21ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χρυσαφίδης θα κάνει το πρώτο σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό και θα καταλήξει στον Χατζηνικολή που θα τη στρώσει στον Τσώκο αλλά το σουτ του μικρού θα αλλοιωθεί από πόδι αμυντικού.
Στο 24ο λεπτό, η μπαλιά-τρύπα του Χρυσαφίδη με το Δημάκη να αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά να ...βιάζεται να τελειώσει τη φάση σουτάροντας πάνω από τα δοκάρια του Καραμήτου.
Στο 26ο λεπτό, η σέντρα του Τσώκου με τη κεφαλιά του Σουσούνη να περνάει άουτ.
Στο 30ο λεπτό, θα ακυρωθεί (απολύτως δικαιολογημένα) και δεύτερο γκολ των οράνιε, το πιο εντυπωσιακό -ίσως - απ’όλα σήμερα. Μετά από γύρισμα στη μικρή περιοχή ο Μαυρέλης θα βρει τη μπάλα στην κίνηση που θα καταλήξει στον Σουσούνη. Ο επιθετικός των οράνιε από κοντά θα σουτάρει δυνατά, η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και θα επιστρέψει, με τον Σουσούνη να σουτάρει ξανά, τη μπάλα να βρίσκει πάλι στο οριζόντιο αλλά να καταλήγει στα δίχτυα. Το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ από τον επόπτη κ. Καρακάση ενώ υπάρχει και χέρι του Σουσούνη στη φάση.
Στη συνέχεια, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά οι οράνιε ήταν πάλι αυτοί που παρέμειναν κυρίαρχοι και συνέχισαν να είναι απειλητικοί.
Στο 48ο λεπτό, ο Χρυσαφίδης έστρωσε στον Αποστολάκη μέσα στην περιοχή με τον Καραμήτο να μπλοκάρει.
Στο 49ο λεπτό, η ατομική ενέργεια του Αποστολάκη και το γύρισμα στην περιοχή με τον Χρυσαφίδη να κάνει την κεφαλιά και τον Μαγγίνα να σώζει πριν τη γραμμή του τέρματος.
Στο 50ο λεπτό, η ενέργεια του Δημάκη από πλάγια. Το γύρισμά του στη μικρή περιοχή θα βρει σε αμυντικό με τη μπάλα να παίρνει ύψος, τον Σουσούνη να επιχειρεί το ανάποδο ψαλίδι αλλά τη μπάλα να φεύγει άουτ.
Στο 56ο λεπτό, το φάουλ του Χρυσαφίδη θα βρει σε σώμα αμυντικού και θα περάσει εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καραμήτου.
Στο 74ο λεπτό, το κόρνερ του Μίχα, η κεφαλιά του Χρυσαφίδη από το ύψος της μικρής περιοχής θα περάσει άουτ.
Στο 76ο λεπτό, ο Αποστολάκης θα στρώσει στον Σουσούνη αλλά το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα περάσει πάνω από τα δοκάρια του Καραμήτου.
Στο 78ο λεπτό, ο Χρυσαφίδης θα βρει τον Δημάκη που θα μπει μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά το δυνατό διαγώνιο σουτ θα περάσει άουτ.
Στο 81ο λεπτό, νέο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, από τον Παινέση αυτή τη φορά, θα περάσει άουτ.
Στο 83ο λεπτό, ο Δημάκης θα βγάλει την κάθετη στον προωθημένο Παππά, ο οποίος από το ύψος σχεδόν της μικρής περιοχής θα έχει την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ αλλά το πλασέ του προς την εστία θα εξουδετερωθεί από τον ...Πέτρου που έκανε κίνηση να απελευθερώσει το οπτικό πεδίο του συμπαίκτη του.
Στο 88ο λεπτό, ο Χατζηνικολής θα πάρει τη κεφαλιά από το κόρνερ του Μίχα αλλά θα αστοχήσει.

01.02.2014 at 15:00 ΘΩΔΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟΕισιτήρια: 150
Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ2 - 0Α.Ο. ΣΠΑΘΟΒΟΥΝΙΟΥ
Διαιτητής: Δ. ΛάσκοςΑ Κορινθίας / 19η Αγωνιστική-αγώνας